Reklama

PEA

PEA je zkratka, která může odkazovat na několik různých látek. Jednou z nich je palmitoylethanolamid, což je endogenní mastná kyselina amida, která patří do třídy lipidových mediátorů známých jako N-acylethanolaminy. PEA hraje roli v biologických funkcích souvisejících s bolestí a zánětem a je považována za součást tělesného mechanismu pro přirozenou bolest a zánět.

Jiná jména:

Zdravotní účinky na lidský organismus:

  1. Protizánětlivé účinky: PEA má přirozené protizánětlivé vlastnosti a může pomáhat snižovat zánět v těle.
  2. Analgetické účinky: Bylo prokázáno, že PEA poskytuje úlevu od bolesti, zejména u chronických bolestivých stavů, jako je neuropatická bolest a fibromyalgie.
  3. Neuroprotektivní účinky: PEA může chránit nervové buňky a podporovat jejich přežití, což je užitečné při různých neurodegenerativních onemocněních.

V čem je obsažen:

PEA se přirozeně vyskytuje v těle, ale také je možné ji najít v malých množstvích v potravinách, jako jsou:

  • Sójové lecithiny
  • Sójové boby
  • Vaječný žloutek
  • Arašídy
  • Alfalfa

Vedlejší účinky:

PEA je obecně považována za dobře tolerovanou a bezpečnou. V klinických studiích bylo hlášeno jen velmi málo vedlejších účinků. Nicméně, jako u všech doplňků stravy, mohou se u některých jedinců vyskytnout mírné vedlejší účinky.

Interakce:

Nejsou známy žádné významné interakce PEA s léky. Přesto je vždy dobré konzultovat užívání jakéhokoli doplňku stravy s lékařem, zejména pokud užíváte předepsané léky.

Obvyklé dávkování:

Dávkování PEA se může lišit v závislosti na individuálních potřebách a výrobcích. Studie obvykle používají dávky v rozmezí od 300 mg až do 1,2 g denně, rozdělené do několika dávek. Pro správné dávkování je důležité sledovat pokyny výrobce a/nebo se poradit s lékařem.

Je důležité poznamenat, že výzkum PEA je stále relativně nový a je třeba další studie k potvrzení jeho účinků a bezpečnosti.

Můžete zakoupit na: https://www.001shop.cz/pea/